Posłuchaj:

O zespole Gra Pozorów

Nowa Gra Pozorów funkcjonuje od 2006 - po znacznej zmianie składu zespół zaczął intensywnie pracować nad materiałem i koncertować. Wynikiem czego światło dzienne ujrzały trzy epki.

Obecnie zespół to grupa dobrych znajomych, którą tworzą: Michał Stefaniak (gitara, wokal), Rafał Żukowski (gitara), Mateusz Banasiuk (perkusja), Anna Stefaniak (klawisze) i Paweł Paszczyk (gitara basowa)

 

Pierwsza epka “Pani E” wydana w 2007 została doceniona przez dwóch dziennikarzy Polskiego Radia Programu 3.  Dzięki Piotrowi Stelmachowi, autorowi ogolnópolskiej audycji “Offensywa” Gra Pozorów zaprezentowała na żywo swoje utwory w studiu Agnieszki Osieckiej, przy ul. Myśliwieckiej. Dzięki Piotrowi Kaczkowskiemu utwór “Casting na przyjaciela” trafił na składankę wydaną przez Polskie Radio “Minimax 5”. Kolejna epka “EP·3” została wydana rok później i również trafiła na antenę Polskiego Radia.

 

Pod koniec 2009 roku, nakładem wydawnictwa Megatotal ukazał singiel “Gra Pozorów”. Materiał zebrał pozytywne recenzje w miesięczniku Machina, magazynie Exklusiv oraz Lampa. Singiel zebrał również dobre opinie na portalach Wearefrompoland i ElephantShoe Nagrania ponownie trafiły na antenę Polskiego Radia Programu 3. Utwory chwalił również dziennikarz muzyczny Polskiego Radia Programu 4 Marcin Majewski , który jest jednocześnie współtwórcą magazynu PULP.

 

 

Gra Pozorów została również doceniona przez organizatorów jednego z największych festiwali w Europie Open'er Festiwal, mogąc zaprezentować swoją twórczość w ubiegłorocznej edycji festiwalu. Grę Pozorów można było również zobaczyć na festiwalach filmowych Yach Film Festiwal 2010 oraz CINERGIA 2010.

 

Na początku grudnia 2010 ukazał się pierwszy teledysk Gry Pozorów nakręcony do utworu “Last Journey”, wyreżyserowany przez Janusza Szymańskiego, a zrealizowany przez Janka Węża.


Zdarzenia z historii zespołu Gra Pozorów:

  • Pierwszy teledysk do utworu Last Journey, singiel “Gra Pozorów”‘
  • Pierwszy profesjonalny singiel “Gra Pozorów”, wydawnictwo Megatotal.pl
  • Koncert na Scenie Młodych talentów na festiwalu Open'er 2010.
  • Koncert na Yach Film Festiwal 2010 r.
  • Utwór  z EP-ki “Pani.E” - "Casting na przyjaciela" znalazł się na krążku "Minimax 5 pl” -  wydawanym Piotra Kaczkowskiego - firmowanym przez Program 3 Polskiego Radia.
  • Koncert na żywo w studio im Agnieszki Osieckiej w programie 3 Polskiego Radia w audycji Offensywa Piotra Stelmacha.
  • Występy z Handsome Furs oraz Sunset Rubdown - kultowymi kanadyjskimi zespołami.
  • Gra Pozorów ma za sobą już około 100 koncertów.

Wydawnictwa:

"Pani E." - (EP) - Listopad 2007

EP·3 - (EP) - Kwiecień 2008

Gra Pozorów - (singiel z megatotal.pl) - Grudzień 2009

 

Więcej informacji o zespole i muzyka do posłuchania tu >> lastfm.pl/music/Gra+Pozorów  lub facebook.com/Gpozorow

Prasa o zespole

"Abstrakcja. Warszawski mutant; mimo postpunkowego korzenia korespondującego z dokonaniami New Order "Gra Pozorów" to słodycz indie popu, którą nie pogardzą najbardziej wytrawni fani gatunku!" (pełna treść artykułu http://dl.dropbox.com/u/116917/GraPozorow_machina_kwiecien2010.png )

- Machina, Marcin Połeć

 

"W dobie szalejącego na salonach electropopu typowo gitarowa muzyka jest już passé, co wcale nie przeszkadza na wydaniu opinii, że zespół dzięki swojej nowej EP-ce awansem o kilka rzędów wielkości znalazł się w czołówce zespołów, na których debiut należy wyczekiwać z wypiekami na policzkach."(pełna treść artykułu http://wearefrompoland.blogspot.com/2010/01/gra-pozorow-gra-pozorow-ep-megatotal.html )  

- We Are From Poland, Grzesiek Kopeć

 

"Zespół bez płyty, za to z pomysłami! Na koncertach potrafią rozbujać budę, to słychać. Jeśli będzie płyta i jeśli pomoże im ktoś rozgarnięty, to spokojna czaszka."(pełna treść artykułu http://dl.dropbox.com/u/116917/gra_pozorow_lampa_luty_2010.png )

- Lampa, Jacek Świąder

 

Magazyn Exklusiv (maj 2010, Karolina Sulej) - http://dl.dropbox.com/u/116917/magazyn_exklusiv_maj_2010.pdf

 

Portal ElephantShoe.pl - http://www.elephantshoe.pl/?p=889

 

Portal MegaTotal.pl - http://www.megatotal.pl/megazin/?p=3373